RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Goodlife
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Akademi Kuranit
Auto Draft
Shëndetësi

Brokoli duhet të konsumohet sa më shumë nga fëmijët

Brokoli ka fituar shumë mjaft popullaritet pasi që njerëzit u bënë të vetëdijshëm për përfitimet e saj shëndetësore dhe vlerat ushqyese.

Por më së shumti ka fituar vëmendjen e prindërve, pasi brokrit preferohet shumë të konsumohet nga fëmijët e vegjël.

Pasi vetitë ushqyese të tij ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës, transmeton Klan Kosova.

Brokli përmban vitaminë C dhe kjo përforcon sistemin imunitar tek foshnjet.

Pos kësaj konsumimi i brokol=lit tek fëmijët përmirëson shikimin dhe redukton aneminë.

Broklin preferohet që të bluani dhe tua jepni fëmijëve të juaj.

Postimet e ngjajshme

Bananja ndikon pozitivisht në sistemin nervoz

Kushtrim Guraj

Pajisja për testimin e frymëmarrjes mund të zbulojë kancerin në fazën e hershme

Kushtrim Guraj

Mësoni më shumë rreth benefiteve të lajthive

Kushtrim Guraj

Kështu krijohen sëmundjet më të këqija

Kushtrim Guraj

Pirja e vetëm një cigareje në ditë e rritë rrezikun e sëmundjeve të zemrës për 50%

Kushtrim Guraj

Mishi i kuq hap rrugë për sulme të zemrës

Kushtrim Guraj

Kërpudhat dhe ushtrimet fizike – çelësi për shëndet të mirë gjatë dimrit

Kushtrim Guraj

Gjethet e mentes përmirësojnë funksionet e trurit, sistemin tretës dhe ekuilibrat hormonalë

Kushtrim Guraj

Këshilla për higjienën

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: