Hevzi Hasani 2022

LIVE – Garo edhe ti

Emisioni "Garo edhe ti" vjen tek ju çdo të mërkurë duke filluar nga ora 20:00 Eja, mëso dhe testoji njohuritë tua rreth islamit . Bëhu edhe ti pjesë e këtij emisioni duke parashtruar pyetje. Moderatorë - Hevzi Hasani - Qëndrim Ibrahimi - Mërgim Gashi Telefon : +41 44 586 99 03 Viber  - +383 4 ...

IMG_5022

LIVE – Oqeani i Diturisë

Emisioni “Oqeani i diturisë” Projekti më i ri që sjellë RTV Pendimi, çdo të enjte nga ora 17:00. Moderator Qëndrim Ibrahimi Bëhu pjesë edhe ti, duke parashtuar pyetjen tënde ! Telefon : +41 44 586 99 03 Viber : +38345471848 SMS : Dërgo Mesazh    

Drita-e-se-vertetes-2024hd

LIVE – Drita e së vërtetës

Emisioni "Drita e së vërtetës" me hoxhë Fadil Musliu Orari: E Diel ora 20:00 Moderator : Qëndrim Ibrahimi Kontakt : Telefon 0041 44 586 99 03; Skype : radiopendimi dhe viber: +383 45 471 848 Shkruaj pyetje tek rubrika dërgo mesazh. Emisioni transmetohet direkt në Tv, Radio, dhe në Fac ...

Freskia e mengejsit flyer 2023

LIVE – Freskia e mëngjesit

Emisioni ” Freskia e mëngjesit” është emision i përditshëm që sjellë Rtv Pendimi. Ky emision vjen çdo ditë nga e Hëna deri të Premten , duke filluar nga ora 09.00. Lajme, Kalendari historik, Kuriozitete, Shëndetësi, Emra për Fëmijë, Eksplorim, Sport e shumëcka tjetër në emisionin “Freskia e mëng ...

Nje ilahiu per ty flyer

LIVE – Një Ilahi për ty

Emisioni “Një ilahi për ty” mbahet çdo të hënë duke filluar nga ora 20.00 me moderator  Qëndrim Ibrahimi. Ky emisioni tanimë është i njohur tek ju, i cili ka startuar të mbahet që nga hapja e Radio Pendimit. Në këtë emision në radhë të parë roli kryesor i takon dëgjuesve pasi ata mund të inkua ...