RTV Pendimi
Royal
Samet taurs
Auto Lider
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën
Kuzhinë

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Muslim Shop

Ky është ushqimi ideal që ta merrni me vete për kafjall

Nëse jeni adhurues i avokados, por nuk keni ide se në çfarë mënyre ta përgatitni, po ju sjellim recetën e shkëlqyeshme për sallatë, transmeton Telegrafi.

Kjo sallatë, njëkohësisht është e shëndetshme, e shijshme dhe plot kalori të shëndetshme.

Përbërësit:

– 150 g krem-djathi për lyerje,
– 120 g djathë të grirë,
– 3 lugë supe jogurt,
– një lugë majonezë,
– një kavanoz speca të pjekur,
– 2 avokado,
– 40 g arra,
– kripë

Përgatitja:

Përzieni krem-djathin, djathin e grirë, jogurtin dhe majonezën.

Pritni imët specat dhe avokadon dhe shtoni në tretje qumështi.

Në fund shtoni arrat e bluara dhe kripën sipas dëshirës. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Gurabije mjalti me grizë: Sekreti i ëmbël i kuzhinës së gjyshes

Vezë sipas mënyrës së peshkatarëve

Patate dhe kungullesha në salcë kërpudhash

Qëndrim Ibrahimi

Bukë misri e lirë dhe e shpejtë: provoni bukën e misrit me kokrra të plota misri (Video)

Qëndrim Ibrahimi

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi