RTV Pendimi
Auto Lider
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Kompania Ziel Bau
Goodlife
Kuzhinë

Kek me portokall

Përbërësit

6 vezë
6 filxhana sheqer pluhur
6 filxhana miell
1 gotë çaji lëng portokalli
1 gotë Levore portokalli
2 Pluhur pjekje
2 vanilje
pak kripë
pak lëng limoni

Hapat

1

Të gjithë përbërësit i derdhni me rend në një enë të thellë.

2

E gjithë glazurën e përzieni me mikser rreth 10 minuta, pas përzierjës e derdhim tek ena e pjekjës.

3

Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për rreth 30-40 minuta.

4

Ju bëftë mirë!

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: