RTV Pendimi
Hapja e xhamis
Samet taurs
Goodlife
Auto Lider
Gjellë e zakonshme nga patatet: musaka e zbrazët me parmezan
Kuzhinë

Gjellë e zakonshme nga patatet: musaka e zbrazët me parmezan

Muslim Shop

Përbërësit:

– 1 kg patate,
– 3 filxhanë ajkë për zierje,
– 2 thelpinj hudhre të grirë,
– Kripë,
– Piper,
– ¼ e filxhanit majdanoz të grirë të freskët,
– ¼ e filxhanit parmezan.

Përgatitja:

Qërojeni patatet dhe prisni në rrathë.

Në enë qitni ajkën për zierje, hudhrën e grirë, kripën, piperin dhe majdanozin.

Përbërjen mirë përzieni dhe qiteni sipër patateve.

Piqni në 200 gradë celsius rreth 30 minuta. Pastaj nxirrni patatet nga furra dhe qitni parmezanin.

Kthejeni që të piqet edhe15 deri 20 minuta.

Postimet e ngjajshme

Pite me djathë sipas recetës së vjetër boshnjake!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Qëndrim Ibrahimi

Ëmbëlsirë çokollate

Qëndrim Ibrahimi

Omëletë pranverore me domate, rrika dhe djathë do të jetë kafjalli juaj më i pëlqyer!

Qëndrim Ibrahimi