RTV Pendimi
Royal
Samet taurs
Reklama e Fatmirit
Goodlife
Auto Lider
Apple planifikon të prodhojë iPad me çmime më të lirë
Shkenca dhe teknologjia

Apple planifikon të prodhojë iPad me çmime më të lirë

Muslim Shop

 

Shfrytëzuesve të iPad Pro, po iu pëlqen shumë formatin që kanë pajisjet, performanca e lartë dhe Face ID – megjithatë, nuk po iu pëlqen, që Appla ka vendosur të largojë Touch ID dhe pjesën e futjes së kabllos së kufjeve.

Në njoftimin që është bërë së fundmi, thuhet se iPad i ri, do t’i ketë të dyja këto opsione, transmeton Telegrafi.

Burime pranë kompanisë prodhuese, kanë bërë të ditura për Japanese Apple, se pajisja bazë do të kushtojë 329 dollarë, ndërsa nuk do të ketë ndryshime në eksterier, në krahasim me modelin aktual.

Touch ID dhe pjesa për lidhje me kufjedo jenë sërish në dispozicion në iPod të ri, ndërsa pritet të kthehen edhe të gjenerata re e iPad Pro.

Me kthimin e Touch ID, nënkupton se pjesa e poshtme regjistruese, do të jetë sërish e trashë, andaj as pajisja nuk pritet të hollohet. Në të njëjtën kohë, pritet që edhe ekrani 9.7 inç, të mbetet i njëjti.

Meqenëse Apple po konsideron se e ardhmja i përket tableteve si iPad, atëherë po planifikon t’i lansojë me çmime më të lira, por me opsione kualitative. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Shitja globale e telefonave për Huawei është më e lartë se ndonjëherë më parë

Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7

Qëndrim Ibrahimi

Alibaba shpërndan postën me anë të “njohjes së fytyrës”

Qëndrim Ibrahimi

Telefonët iPhone 5G mund të arrijnë vitin e ardhshëm, me procesorët nga Qualcomm

Qëndrim Ibrahimi

Fluturimi i parë i aeroplanit më të madh në botë, krahët e së cilit janë më të gjatë se një fushë futbolli

Qëndrim Ibrahimi

Samsung pritet të lansoj katër modele Galaxy Note 10

Qëndrim Ibrahimi

Samsung shfaq kamerën rrotulluese të Galaxy A80

Qëndrim Ibrahimi

Korea e Jugut lanson rrjetin 5G, para kohës së pritur

Qëndrim Ibrahimi

​Prezantohet taksi fluturues kinez pa pilot

Qëndrim Ibrahimi