Vivo lanson telefonin e lojërave IQOO, me 12GB RAM

Vivo lanson telefonin e lojërave IQOO, me 12GB RAM

Vivo lajmëroi telefonin inteligjent IQOO të nën-markës që kishte një memorie masive brenda dhe sigurisht që duket se është një ëndërr e një fansi të lojërave. Nën-marka e parë u shfaq këtë muaj, dhe sot, telefoni është zyrtar.

IQOO do të jetë në dispozicion për rreth 450 dollarë për modelin 6 / 128GB dhe rreth 640 dollarë për versionin e përmirësuar 12 / 256GB. Do të ketë edhe dy versione ndërmjetëse me 8GB RAM dhe 128 ose 256GB hapësirë ruajtjeje.

Telefoni është i mundësuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 855. Ekrani është një panel AMOLED prej 6.41 inç me rezistencë të ujit dhe rezolucione prej 2,340 x 1,080 pikselë.

Pajisja poashtu përmban vendosjen e trefishtë të kamerës në pjesën e prapme (12/13 / 2MP) dhe një bateri 4,000mAh me teknologjinë e shpejtë të ngarkimit nga Vivo. /Telegrafi/