Toptha me hurma

Nje nga ëmbëlsirat me te shendetshme dhe energjetike! Po ashtu mjaft e lehtë ne pregaditje!

-160 gr hurma (te matura pa berthamen)
-100 gr bajame
-100 gr lejthia
-50 gr arra
-kokos

Pregaditja:

Bajamet, lejthiat arrat i bluani ne mikser per bluarje (mesatare jo shum imet te bluani ose sipas deshires)!

Hurmat nese jan prej te thatave shum i fusni ne uj te nxeht deri sa zbuten pastaj i puroni ne mikser per bluarje.

Shtoni edhe lejthiat,bajamet,arrat e bluara dhe i bluani krejt mirë!
Perzieni me dor dhe i formoni ne toptha pastaj i kaloni ne kokos!I ruani ne frigorifer!/Mesazhi/