Tave me speca

Skuqim mire 2 qepe me pas shtojm 4 gunguj te prera ne kubik te vegje ,I skuqim pak dhe shtojm 4 domate ne copa 150 gr oriz ,koper dhe erza te tjera sipas deshires.I mbulojm me uje dhe I ziejm pak , gjella duhet te jete e lengshme.Marim rreth 1 kg speca I presim bishtat I mbushim dhe I shtrojm ,une gjysmat I lash sic eshte speci dhe gjysmat I ndava ne mes dhe I mbusha nga lart.Gjellen qe tepron e shtrojm ne tepsi I shtojm 1 got uje pak vaj dhe e pjekim ne 200 gr rrerh 40 min. Ju befte mire/kuzhina.al