Sarme

Sarme

Përbërësit

500 gr mishi bluar
qepë
100 gr oriz
1 karrotë
thelbë hudhër
gjethelakre
melemesa(krip,piper i zi,piper i kuq,vegete)
PËR SALCEN:
100 ml vaj
1 luge miell
1 luge e vogle piperi kuq
200 ml salcëdomatesh

Hapat

1

Grijme qepen imet,fergojme ne vaj,shtojem karroten e grire imet,hudhren e griredhe ne fudn mishin e bluar.

2

Fergojme per pak minuta,shtojme orizin dhe melmesat sipas shijes.

3

Gjethet e lakres i shtrijme ne vend te rrafshet,qesim nga nje luge nga mbushja dhe mbeshtjellim.

4

Sarmet i radhisim ne tepsi.

5

Per salcen qesim vajin ne nje tigan,pasi te nxehte shtojme miellin dhe fergojme per 1-2 minuta.

6

Pastaj shtojme piperin e kuq,salcen e domates dhe 200-300 ml uje.