Samsung lanson një telefon të ri pa internet

Po, e keni dëgjuar këtë lajm drejtë. Samsung ka lëshuar një telefon të ri me çmim të konvenueshëm në Korenë e Jugut pa asnjë formë të lidhjes me internet.

Galaxy J2 Pro i ri nga Samsung Korea është përqendruar kryesisht në studentët që kërkojnë të shmangin shpërqendrimet e internet. Pajisja është gjithashtu e përshtatshme për njerëz të moshuar që gjejnë shumë aplikacione dhe veçori në telefonat e zgjuar modern.

Galaxy J2 Pro mbështet karakteristikat themelore të telefonit si thirrjet, mesazhet me tekst dhe fotografitë, por i mungon çdo formë lidhjeje 2G, 3G ose Wi-Fi. Pajisja do të vijë me një aplikacion fjalor të jashtëm, Diodict 4, për të ndihmuar studentët me fjalorin në gjuhën koreane dhe angleze.

Telefoni i zgjuar krenohet me një ekran qHD Super AMOLED prej 5 inç, procesor me bërthama 1.4GHz, 2600 mAh bateri të zëvendësueshme, 1.5 GB RAM dhe 16 GB memorie të brendshme së bashku me një slot microSD. Pajisja gjithashtu ka një kamerë të pasme 8 megapikselësh dhe një aparat fotografik para 5 megapikselësh për t’u kujdesur për nevojat e fotografisë.

Megjithëse njoftimi për shtyp nuk thotë asgjë për sistemin operativ në bord, shenja e quajtur Galaxy lë të kuptohet në një pajisje të pajisur me Android, ndoshta pa ndonjë aplikacion dhe çertifikim të Google.

Galaxy J2 Pro ka çmim prej 199,100 won (US $ 185) dhe do të jetë në dispozicion në opsionet e zezë dhe ari.