SALLATE PATATESH ME DJATHE

Nevojiten:

 

600 gr patate te ziera

200 gr majoneze

3 veze te ziera 

200 gr djathe

200 gr shtalpe

krip dhe piper i zi

 

Pergatitja:

 

Patatet e ziera i presim ne kube dhe i veme ne nje ene te thelle.

Mbi patatet me rende e grijme djathin dhe vezet e ziera.

E shtojme edhe majonezin dhe shtalpen. Hedhim kripe dhe piper te zi.

Permbajtjen ne ene e perziejme mire. Ne pjat veme nje flete sallate jeshile.

Sallaten e pergatitur e servirim ne forme gjysmetopi mbi sallaten jeshile.

 

ju befte mire