Rikthehet në funksion Instagrami

Rikthehet në funksion Instagrami

Mëngjesi i sotëm ka qenë shqetësues për miliona përdorues në botë të Instagram. Profili i miliona përdoruesve ka qenë jashtë funksioni.

Problemet e para u shfaqën në Londër dhe Singapor, ndërsa ky problem u shfaqë në shumë shtete të botës, përfshirë edhe Kosovën.

Por, tani ky rrjet është rikthyer në normalitet.

Ende nuk ka ndonjë informacion se pse ka rënë nga funksioni për disa minuta, por që dyshohet se hakerët mund të fshihen prapa këtij shqetësimi./Indeksonline/