PATLLIXHANE NE FURRE

1 patllixhane, 
3 domate, 
200g djath i tymosur, 
rigon, 
vaj ulliri dhe kripe, 

Merni patllixhanen dhe prejeni ne feta (ne rrathe) dhe vendosini ne nje tepsi me leter furre, hidhini pak krip ne cdo fete patllixhani te prere, merni domatet prejini ne feta dhe vendosini siper patllixhaneve, pastaj edhe djathin e tymosur, hidhini kripe, rigon dhe vaj ulliri dhe futini ne furre ne 200° per 25min. Ju befte mire