Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Samsung: Telefoni i palosshëm mund të lansohet së bashku me linjën Galaxy S10

Ndryshe nga vitet e mëparshme, kur gjithçka kishte qenë thashetheme për fillimin e menjëhershëm të telefonit të parë të palosshëm Samsung, 2019 më në fund do të na sjellë atë telefon.

Samsung tashmë njoftoi pajisjen në nëntor të vitit të kaluar, por kjo nuk ishte një lansim i plotë. Samsung përdori konferencën e tyre të zhvilluesve për të zbuluar ekranin fleksibil Infinity Flex dhe një UI që do të funksionojë në të gjitha pajisjet Android, dhe i dha botës një vështrim të shkurtër në telefon.

Megjithatë, gjithçka mund të ndryshojë javën e ardhshme. Ngjarja Galaxy S10 Unpacked është planifikuar për në 20 shkurt dhe Samsung gjithashtu pritet të zbulojë telefonin e palosshëm në këtë ngjarje, sipas një lajmëtari relativisht të ri, i cili, vlen të përmendet, ka dhënë informacion të saktë gjatë disa muajve të fundit.

Lajmi vjen nga Ishan Agarwal, një informator i ri që postoi lajme rreth një shumëllojshmëri të pajisjeve para lansimit të tyre, duke përfshirë OnePlus 6T, Pixel 3 dhe Galaxy S10.

Ai tani thotë se Samsung është duke preferuar emrin Galaxy Winner për telefonin e palosshëm. Agarawal gjithashtu deklaroi se faqja e produktit për telefonin do të jetë online pas ngjarjes, ashtu siç do të jetë rasti për faqen e produktit Galaxy S10 5G. /Telegrafi/