Krem pite

Nevojiten

  •  6 veze
  •  1 margarin
  •  6 luge sheqer
  •  2 pudinga vanilje
  •  10 luge nisheste
  •  1 liter uje
  •  1 liter qumsht
  •  2 pako sheqer vanilje
  •  6 luge miell

Pergaditja

ne fillim me nje ene tunden tri veze me 6 luge sheqer me mikser.E tundim se paku 10-15 minuta kur shohim se fillon te trashet shume e ndalim mikserin e hedhim me nje tepsi brumin e fituar dhe e veme ne furre dhe se paku e leme 25-30 minuta te piqet.Gjate kohes derisa te piqet fillojme me brumin tjeter si brumin e pare.Kur piqet peta e pare e veme peten e dyte gjate kohes derisa te piqet peta e dyte mirremi me fillin e tortes me nje ene e qesim 1 liter uje dhe nje liter qumesht ne tigan dhe presim derisa te vlon kur vlon qesim 2 pudinga vanilje dhe e perziejme vazhdimisht me pas hedhim 10 luge nisheste dhe 2 pako sheqer vanilje gjate kohes veme nje ene dhe e hedhim nje margarine presim sa te shkrihet dhe me pas e hedhim ne enen ku eshte filli petet e tortes duhet te jene te ftohta kurse filli i nxehte mbi torte mund ta dekorojme me shllag dhe keksa te bluar