Tort kosove

Nevojiten;

  •  6 veze
  •  6 filgjana sheqer
  •  1 peciv 1 vanill
  •  8 filgjana kafeje miell
  •  1 got vaj
  •  1 got qumesht
  •  2 luge kakao nese doni ben edhe kafe

Pergaditja

6 ve dhe 6 filgjana sheqer i perzien mir me mikser pastaj i hedh edhe 1 got me vaj edhe 1 gote me qumesht i rre prap me mikser pastaj ja hedh miellin dhe e perzien me luge dhe gjysmen e brumit e qet ne tepsi gjysmes tjeter ja qet 2 lug kakao dhe i perzien me lug dhe e shton ne tepsi tek brumi tjeter dhe e pjek pastaj e len te ftohet permbi mundesh mi hedh krem pana mundesh me ly me qokollat.