Kek te vegjel me marmalate, luleshtrydhe dhe arre kokosi

Perberesit:
2-filxh caj miell,
1-filxh kafe qumesht,
1/2 filxh vaj ulliri,
2-veze,
1-filxh sheqer,
2-luge te vogla pluhur pjekes,
2-luge gjelle marmelat luleshtrydhe,
pak kanelle.

Pergatitja:
Rrahim vezet me shqerin per disa min,me pas shtojme qumshtin,vajin dhe vazhdojme rrahjen.Hedhim dhe marmelaten,me pas miellin qe e kemi perzier me pluhurin pjekes dhe kanelen dhe i rrahim per pak min sa te behet nje mas homogjene,nese ju del shum e trashe shtojni pak qumesht akoma ,dhe nese shum e holle mund ti shtojme miell.E vendosim ne forma te vogla nga lart i hedhim pluhur arre kokosi sic eshte ne foto dhe i pjekim ne 170 gr per 10-15 min.Ju befte mire/kuzhina.al