RTV Pendimi
Goodlife
Kompania Ziel Bau
Auto Lider
Akademi Kuranit
Flyer Fahrschule struga
Toptha çokollate me fëstëkë
Kuzhinë

Toptha çokollate me fëstëkë

Ëmbëlsirat me fëstëkë janë ide e shkëlqyeshme për adhuruesit e aromës së tyre karakteristike

Topthat nga fëstëkët kombinohen shkëlqyeshëm me qumësht dhe shijen e bëjnë të papërsëritshme.

Kjo është receta…

Përbërësit:

– 1 filxhan e gjysmë fëstëk të bluar,
– 1 të bardhë të vezës,
– 1 filxhan e gjysmë sheqer pluhur,
– 50 gogla çokollatë të zezë,
– ¼ e filxhanit fëstëkë të grirë,
– 1 filxhan qumësht të ftohtë.

Përgatitja:

  1. Fëstëkët e bluar, të bardhët e vezës dhe sheqerin pluhur përzieni derisa tretja të bëhet në formë brumi.

  2. Nxehni furrën në 350 gradë. Ndani tretjen në gjashtë pjesë të barabarta dhe vendosni në kallëpe për ëmbëlsira.

  1. Piqni 20 minuta, nxirrni nga furra dhe lini të qëndrojnë 1 orë, para se brumin nga fëstëkët ta nxirrni nga kallëpet.

  2. Shkrini goglat e çokollatës në furrën e mikrovalës dhe përdorni për t’i lyer skajet. Mbuloni me fëstëkë të grirë. Lërini të ftohen një orë. /Telegrafi/

Postimet e ngjajshme

Fasule me speca

Armend Emurllahu

Duhet ta provoni patjetër, ky është versioni italian i pastiçes

Qëndrim Ibrahimi

Kuzhinieri zbulon trukun e vet: Që tani vezët syze do t’i gatuani vetëm kështu

Armend Emurllahu

Lazanje me mish pule dhe hudhra: Ushqim që jep forcë ditëve të dimrit!

Armend Emurllahu

Kjo supë do t’ju rrisë imunitetin, ja si ta gatuani

Kushtrim Guraj

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Armend Emurllahu

Patëllxhana me qofte

Kushtrim Guraj

Fasule me mish të thatë

Armend Emurllahu

Mish i shtyllës kurrizore me lakër

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: