RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Auto Lider
Meso Kuranin
Tribuna per Jetimat
Shkenca dhe teknologjia

Samsung Galaxy S9 mund iPhone X

Samsung ka mundur Apple, zyrtarisht, me Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus duke tejkaluar shitjen e telefonave iPhone X dhe iPhone 8 Plus në prill 2018.

Shifrat e reja të shitjeve kanë konfirmuar se Samsung mundi Apple në shitjen e telefonave në prill 2018 me Samsung Galaxy S9 Plus dhe Samsung Galaxy S9 duke tejshitur iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Shifrat vijnë nga Counterpoint’s April Puls, që tregon se Samsung Galaxy S9 Plus është shitja më e madhe me 2.6 për qind të tregut global të shitjeve të telefonëve të zgjuar për muajin prill 2018, bën të ditur T3. Samsung Galaxy S9 në fakt vjen në vendin e dytë, i listuar në 2.6 për qind.

Apple vjen me vendin e tretë me 2.3 për qind për iPhone X por gjithashtu merr vendin e katërt për iPhone 8 Plus në 2.3 për qind dhe vendin e pestë për iPhone 8 me 2.2 për qind.

Ndërsa kjo tregon popullaritetin e Samsung tani, do të mund të ndryshojë së shpejti, pasi Apple do të lansoj deri në katër iPhone të ri në shtator. Në ndërkohë, Samsung gjithashtu do të zbulojë Galaxy Note 9 të këtij viti me telefonat celularë Galaxy S10 dhe Galaxy X që vie në 2019. Pra, ndërsa Samsung dhe Android po e kalojnë këtë periudhë të veçantë, e ardhmja ende është shumë e ndritshme për iPhone dhe iOS të Apple.

Postimet e ngjajshme

Arsyeja se pse kompjuterët fillojnë të ngadalësohen

Kushtrim Guraj

WhatsAppi kursen baterinë dhe lehtëson të shkruarit me përditësimin e ri

Kushtrim Guraj

Nokia shuan qindra vende pune

Kushtrim Guraj

Turisti i parë që do të udhëtojë drejt Hënës

Kushtrim Guraj

5G është afër – të gjithë po bëhen gati për të

Kushtrim Guraj

Messenger 10 sjell Whatsapp dhe Facebook Messenger në një aplikacion të vetëm

Kushtrim Guraj

Doni që bateria e telefonit të zgjasë më shumë, praktikoni këto procedura

Kushtrim Guraj

BE-ja lufton përsëri për një mbushës universal

Kushtrim Guraj

Microsoft lajmëron lansimin e kompjuterëve të ri

Kushtrim Guraj