RTV Pendimi
Samet taurs
Auto Lider
Ne prang te ramazanit
Hapja e xhamis
Goodlife
Kuzhinë

Petulla kungulleshë

Muslim Shop

Përbërësit

2 kungulleshkatë mëdha
2 vezë
2 qepe te njoma
250 gr miell
djathëtë coptuar
kripëdhe piper i zi
majdanoz
pluhur për ëmbëlsira

 

 

Hapat

1

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.

2

Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit.

3

Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.

4

Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.

5

Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende.

6

Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.

Postimet e ngjajshme

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Lakra të skuqura në salcë beshameli: Drekë për gjithë familjen!

Qëndrim Ibrahimi

Drekë për 30 minuta: Qoftere të shijshme sipas gjysheve tona

Qëndrim Ibrahimi

Receta për ‘muffin’ pa gluten dhe pa alergjenë

Qëndrim Ibrahimi

Qoftere nga spinaqi

Qëndrim Ibrahimi

Supë me thjerrëza dhe spinaq. Racion i lehtë dhe i shijshëm pa gluten

Qëndrim Ibrahimi

Ëmbëlsirë çokollate

Qëndrim Ibrahimi

Omëletë pranverore me domate, rrika dhe djathë do të jetë kafjalli juaj më i pëlqyer!

Qëndrim Ibrahimi

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Qëndrim Ibrahimi