RTV Pendimi
Kompania Ziel Bau
Flyer Fahrschule struga
Auto Lider
Goodlife
Kuzhinë

Petulla kungulleshë

Përbërësit

2 kungulleshkatë mëdha
2 vezë
2 qepe te njoma
250 gr miell
djathëtë coptuar
kripëdhe piper i zi
majdanoz
pluhur për ëmbëlsira

 

 

Hapat

1

Kungulleshat i grini në rende dhe i kriposni.

2

Pas 10 minutash kullojani mirë tepricën e ujit.

3

Shtoni qepen e grirë në rende, pastaj djathin, vezët, majdanozin, miellin, pluhurin e ëmbëlsirave dhe pak piper.

4

Tërë këtë masë përzieni mirë dhe fërgojeni në tigan në vaj të nxehtë.

5

Bëni gati petullat dhe vendosni në salveta që teprica e ujit të kullohet, pastaj qitni djathin e grirë në rende.

6

Mund t’i servirni me ajkë apo jogurt.

Postimet e ngjajshme

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të kërkoni akoma

Kushtrim Guraj

Sallate me kastraveca dhe kos

Kushtrim Guraj

Sarme

Kushtrim Guraj

Pogaçet arabe Fataer: Ushqim i shijshëm me djathë dhe kaçkavall!

Kushtrim Guraj

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Kushtrim Guraj

Pica më e mirë për vetëm 15 minuta: Të këtilla nuk mund të gjeni në asnjë piceri!

Kushtrim Guraj

Sallatë İtaliane

Kushtrim Guraj

Pogaçe e butë me jogurt, e gatshme për 20 minuta

Kushtrim Guraj

Simite të shpejta pikante: Ditë të tëra qëndrojnë të freskëta!

Kushtrim Guraj
%d bloggers like this: