RTV Pendimi
Gota plot energji: Filloni ditën me vitaminën bombë!
Kuzhinë

Gota plot energji: Filloni ditën me vitaminën bombë!

Në mënyrë që me lehtësi dhe elan t’i bëni të gjitha obligimet ditore, është me rëndësi që ditën ta filloni në mënyrën e drejtë

Pija nga pemët dhe perimet e freskëta në çast ngre energjinë, transmeton Telegrafi.

Thjesht përgatitet dhe mund të pihet në cilëndo kohë të ditës.

Përbërësit:

– 50 g panxhar të ri,
– 2 panxharë të kuq të freskët,
– 1 karotë,
– 1 portokall,
– 1 lugë e vogël mjaltë,
– pak xhenxhefil,
– 2 lugë të vogla lëng limoni,
– gjysmë luge të vogla shafran,
– 2 dl ujë,
– 1 kub akull.

Përgatitja:

Portokallin dhe panxharin e kuq qërojeni, karotën dhe pak xhenxhefil grini në rende, dhe të gjithë përbërësit qitni në blender dhe përzieni.

/Telegrafi

Postimet e ngjajshme

Qofte nga lakra me fletë si ide për drekë pa mish

Qëndrim Ibrahimi

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Qëndrim Ibrahimi

Peshk me qiqra (leblebi) dhe domate

Armend Emurllahu

Keka dietal

Armend Emurllahu

Lakër me oriz

Armend Emurllahu

Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Armend Emurllahu

Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Armend Emurllahu

Doni picë të mrekullueshme? Kjo është receta origjinale italiane!

Armend Emurllahu

Doni picë të mrekullueshme? Kjo është receta origjinale italiane!

Armend Emurllahu