RTV Pendimi
Auto Lider
Flyer Fahrschule struga
Goodlife
Akademi Kuranit
Ne prang te ramazanit
Kuzhinë

Biskota të shëndetshme tërshëre me banane dhe kokos

Muslim Shop

Piqni dhe merrini me vete – sepse biskotat më të mira janë ato shtëpiake!

Përbërësit:

– 100 g miell integral,
– 85 g kokos (miell kokosi),
– 85 g miell të trashë tërshëre apo ndonjë miell tjetër,
– 70 g sheqer të kafenjtë,
– 2 lugë kakao,
– 1 banane e pjekur,
– 1 lugë mjaltë,
– 4-5 lugë lëng portokalli,
– 1 lugë e vogël sodë buke,
– 2 lugë ujë të nxehtë.

Përgatitja:

Ndizeni furrën në 180 gradë celsius, përzieni miellin, kokosin, miellin e tërshërës (sipas dëshirës imtësojeni pak) dhe sheqerin.

Shtypni bananen, shtoni një lugë mjaltë dhe lëng portokalli.

Zbërtheni sodën e bukës në 2 lugë ujë të nxehtë dhe shtojani bananes së shtypur, shtoni përbërësit e njomë në përbërësit e thatë dhe përzieni derisa të bëhet masa e njëjtë.

Me lugë nxirrni përbërjen dhe bëni toptha të mëdhenj dhe qitni në tepsi në të cilën keni vënë letër për pjekje dhe shtypni pak që të bëhen më të sheshtë.

Piqni në furrën e nxehur 10 – 15 minuta, transmeton RTV Pendimi.

Postimet e ngjajshme

Musaka me makarona

Armend Emurllahu

Patate të pjekura me jogurt

Armend Emurllahu

Petulla nga mishi i bluar

Armend Emurllahu

Si të përgatisim xaxiqi

Armend Emurllahu

Shpageta ose makarona me spinaq

Armend Emurllahu

Tendeca Aziatike me fileto pule dhe perime

Armend Emurllahu

Qofte me patate të mbushura me proshutë dhe djathë

Qëndrim Ibrahimi

Byreku më i thjeshtë në botë

Armend Emurllahu

PASTA TUTORIAL 4 rekomandime si te perfeksiononi pastat tuaja

Armend Emurllahu
%d bloggers like this: