Zgjidhje natyrore për djersitje të tepërt në verë

Në verë djersitja është normale, por në qoftë se ju e shihni se disa pjesë të trupit ju djersiten tepër, mos e injoroni problemin.
Ju duhen vetëm 2 zgjidhje të thjeshta natyrore që do t’i përgatisin ata për 5 minuta, dhe do të ju lehtësohen problemet e verës.
Zgjidhja Nr 1
Përbërësit: 1L ujë dhe 4 lugë çaj jeshil.
Përgatitja:  Përbërësit vendosni në një tenxhere, vloni për 15 minuta, pastaj leni në temperaturë dhome të freskët. Me lëngun e fituar, lani duart, këmbët dhe sqetullat.
Zgjidhja Nr 2
Përbërësit: 10ml uthull molle, dhe 20ml ujë.
Përgatitja: Përzieni dy përbërësit dhe pini ato çdo mëngjes në një stomak bosh, gjysmë ore para mëngjesit./kohaislame