Xiaomi do të lançojë televizorin e ri MI më 7 mars

Xiaomi po lançon serinë e re të Mi TV në Indi më 7 mars.

Gjigandi kinez ka konfirmuar lançimin e televizorit të ri përmes faqes së saj Mi.com. Serija e re Mi TV pritet të sjellë një model televiziv më të vogël dhe më të lirë sesa modeli origjinal Mi-TV 4 në 55-inç me një ekran HDR 4K që u lansua në vend muajin e kaluar me një çmim prej 499 euro, transmeton lajmi.net.

Duke konfirmuar orarin e nisjes, Xiaomi ka krijuar një faqe ngjarjeje në faqen e saj Mi.com. Faqja e ngjarjes nuk zbulon detaje rreth modeleve që kompania planifikon të sjellë në tregun indian javën e ardhshme. Megjithatë, ai përmend se ngjarja do të transmetohet drejtpërdrejt me 7 mars.

Ka spekulime se serija e re televizive Mi TV nga Xiaomi mund të jetë rreshtimi i Mi TV 4A që u debutua në mars të vitit të kaluar në tre madhësi të ekranit, duke përfshirë ekranin 65 inç, 55 inç dhe 49 inç. Në muajin korrik, kompania gjithashtu solli modelin Mi TV 4A me një çmim sa më të volitshëm. Gjithashtu, ajo nisi variantin Mi TV 4A me 50 inç në janar të këtij viti. Të gjitha modelet e Mi TV 4A vijnë me karakteristika të tilla si njohja e gjuhës me bazë AI, procesorët quad-core, lidhjes Wi-Fi, portet USB dhe Ethernet dhe ndërfaqja PatchWall me bazë Android.

Përveç seri Mi TV 4A, Xiaomi ka gamën Mi TV 4C që u nis në tetor të vitit të kaluar . Kjo linjë e re e modeleve të Mi TV vjen në madhësi 43 inç dhe 55 inç dhe përfshin deri në 2GB RAM dhe 8GB hapësirë ​​të brendshme.