Vuani nga pagjumësia, kjo është zgjidhja!

Para se të shkoni në gjumë, merr një sasi të vogël të kësaj përzierjeje dhe vendoseni nën gjuhë. Lëreni këtë përzierje të shkrihet ngadalë

Ky kombinim i fuqishëm është i mrekullueshëm për personat që kanë çrregullime gjumi, siç është insomnia. Gjerësisht dihet se konsumimi i kripës dhe sheqerit në sasi të mëdha, nuk është aspak i shëndetshëm, por kur konsumohet me maturi, mund të ketë një varg përfitimesh të shëndetshme. Ja cilat janë të mirat nga përzierja e tyre: e përmirëson sistemin imun, zbut dhimbjen e kokës, e largon pagjumësinë, e rrit energjinë, redukton stresin.

– Ja si duhet përgatitur recetën: 1 lugë gjelle kripë të parafinuar, 5 lugë gjelle të sheqerit të errët.

 – Instruksionet: Proporcioni mes kripës dhe sheqerit duhet të jetë 1:5. Kombinoni këta dy përbërës dhe vendosni ata në një enë qelqi të sterilizuar.

– Si ta konsumoni: Para se të shkoni në gjumë, merr një sasi të vogël të kësaj përzierje dhe vendoseni nën gjuhë. Lëreni këtë përzierje të shkrihet ngadalë. Sodiumi që gjendet në kripë, siguron frymëmarrje më të mirë të qelizave dhe prodhon energji. Sheqeri furnizon qelizat me energji. Të dy përbërësit janë tepër efektiv kundër stresit. Nëse keni problem me pagjumësinë, thjeshtë merreni këtë kombinim dhe do të bini në gjumë menjëherë. Provojeni.