Torte ose kek me Pjeshke

Perberesit:
1-filxh caj miell,
1-luge gjelle niseshte,
1-luge kafe pluhur pjekes(bejkin pawder,peciv)
5-luge sheqer,
2-veze,
5-luge kos,
2-3 pjeshke,
gjys luge sode.

Pergatitja:
Ne nje tes hedhim kosin ,vezet dhe sheqerin dhe e perziejme mire me tel kuzhine,shtojme miellin qe i kemi hedhur brenda pluhurin pjekes dhe soden dhe e perziejme mire.E hedhim ne tepsi te lyer me yndyre dhe te sperkatur me pak miell.Marim pjeshket i presim ne feta dhe i vejme nga lart si ne foto dhe i shtypin pak nga lart qe te futen pak ne brume.E pjekim ne furre te ngrohte ne 170 gr per 30-35 min. Ju befte mire/kuzhina.al