Involtini me kungull

Perberesit:
2 kunguj te vegjel ,
2 veze ,
150 gr miell ,
100 gr proshute
10 feta djath per tost ,
kripe piper i zi.

Pergatitja:
Presim kungujt ne feta te gjata te holla ,rahim vezet me krip dhe piper ,lyejm kungujt ne miell i lyejm ne vez ,dhe ne tigan ne vaj luledielli i skuqim nga te dyja anet.

I leme te kullojne ne leter kuzhine ,dhe djathin dhe proshuten i presim ne feta te holla dhe i vendosim siper kungullit i mbledhim ne forem luleje dhe i vem ne mes krujtes dhembesh qe te mos hapen,me pas i vem ne mikro val ose ne furr per 2 min sa te shkrij djathi ,dhe involtinit jan gati/Kuzhina.al