Torte me molla

Perberesit:

300gr miell per torta,3 veze,lievito per torta (1 buste)180 gr sheqer,150 gr gjalpe,1 luge kafeje me kanelle.500gr molla .

Pergatitja:
Perzihen ne nje ene sheqeri gjalpi dhe vezet pastaj i hidhen me rradhe mielli ,lievito dhe kanella.grihet me copa te vogla ose me rende te trashe nje molle .brumi hidhet ne tepsine me diameter 26cm e lyer me gjalpe.shtrihen siper brumit fetat e molles sipas fantazise qe deshironi dhe pjekeni ne furre te nxehte me 170° per 30′.

/kuzhina.al