Tatli (ose sheqer pare)

2 veze
2 (gota uji) vaj
2 peciva
2 (gota uji ) sheqer
200 gr gjalp
3 (lug gjelle kakao)
Kokos
Sherbeti ( 4 gota uji me sheqer dhe 7 gota me uje dhe e vlon)
Miell (sipas nevojes)
Me nje ene i përzien mire vezet, pastaj e hedh vajin dhe sheqerin, i perzien mire dhe hedh pak miell dhe pecivat dhe i perzien hedh prap miell dhe gjalpin i përzien te gjitha se bashku dhe hell miell dhe përzien deri te trashet brumi, pastaj e merr nje pjese nga brumi dhe e nxjerr ne nje pjate dhe ia hedh kakaon dhe e përzien deri te behet ngjyre kafe. Merr nje pjese nga brumi i verdhe dhe pak nga brumi ngjyre kafe dhe i ben ne forme gurabije dhe keshtu vazhdon me tere brumin e mbetur. Pastaj i pjek. Dhe ne fund ua hedh sherbetin dhe ju hedh kokos mbi tatlite.