Supe me peshk dhe perime

Per 4 persona duhen:
4-fileta peshku(ose cdolloj peshku keni deshire),
4-5 patate,
3-kunguj,
2-karrota,
2-qepe,
2-domate,
piper
dhe bishtat e nje tufe majdanozi.

Marim te gjitha perimet i presim ne kubike dhe i vejme te ziejne me 5 gota uje gjer sa te zbuten,me pas i vendosim peshkun nga lart,ne nje tas hedhim lengun e dy limonave dhe nje filxh kafe vaj i perziejme mire sa te behet nje mas e bardhe dhe ja hedhim supes.Marim disa nga perimet ,dhe bishtat e majdanozit i fusim ne mikser dhe i grijme sa te behen pure,ja hedhim supes dhe e lejme te ziej 10-15 min akoma. Ju befte mire.kuzhina.al