Spinaq me kos dhe hudhra

Merrni nje sasi spinaqi (rreth 1/2 kg) dhe pasi t’i  keni pastruar mire gjethet coptojini ato imet dhe i zieni ne nje tenxhere, pa  shtuar uje.
(Ato do te zihen vete ne ujin e vet, mos i lini me shume se 5 minuta).
Ne nje tas hidhni kosin dhe 2-3 thelpinje hudhre te shtypura si dhe kripe e vaj ulliri (kete te fundit nese deshironi ).
Shtojeni spinaqin e zier ne tasin me kos.