Rtv Pendimi

Speca të mbushur me maze

Speca të mbushur me maze

Përbërësit:

• 500 gram djathë,
• 300 gram maze,
• 2 kg speca për mbushje,
• 4 vezë,
• kopër.

Përgatitja:

I pastrojmë specat nga farat.

Tunden vezët, shtohet djathi i troshitur, maza si dhe kopra e prerë imët.

Me këtë masë mbushen specat, radhiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe futen në furrë të nxehtë për t’u pjekur.

Ju bëftë mirë!

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH