Shoqësë Sime Medina

Kjo është Ngjarje e Vërtet qe ka Ndodhurrë ne Vushtrri,Me:7:01:2012
Medina ka qen nxense e shkolles sh.m.u.2-Vushtrri.
 
Po te ndrzshoja boten do te ktheja ty e te jetoja perseri e te qmallleshim 
edhe nje her me ty,te te perqafonim dhe te shtrengonim shum e ti puthim 
ata sy.Me kurr frymemarja jote ne mesin ton nuk do te jene as zeri yt me nuk 
do te na theret por shpirti yt ne zemrat tona gjithmon do te jet.Edhe 100 vjet 
me jetu un ty hale ka met kujtu se smuj shoqen teme qaq  let me harru.Shoqja 
jem ma e mira gjith menjen tem ki me met,kjo bot ish veq rrena tash ti je ne 
boten e re kujtime tona kurr  skan mu tret… Nuk e pranoj ket ndarje se ti lamtumir
nuk me the ti je jon ne mua kujtimin per ty shoqr kurr su shua. Ti shkove se deshi 
ZOTI,me bej te vuaj duke qar ty te moren engjujt se te deshen me shum se mua 
me mungon shumë muthua, a thua vallë pse engjujt smë më merrnii edhe mua..?
 
U nise në një ga ne rrugë pa kthim dhe ike nga ne shkove ne nje anë te botës ku 
 ska perendim shkove atje larg per te na harruar ti tani ike dhe po pres atje qe të 
kthehesh por nuk qenka e mundur….Vetëm nje mike e mir si ti me ka dashur dhe
ka ditur te me bej te qesh..Vetem nje mike si ti ka dashur dhe ka ditur ta kthej 
mbrapsht perpjet nje bot  qe sa ishte gati per te  rrotullisur posht …Vetem nje 
mike e mir si ti ka dashur dhe ka ditur se qfar po mendoj dhe qar po mendoj 
dhe qfar kam brenda vetes.Vetem nje mike e mir siç ishe ti ka dashur edhe 
ka ditur te me thotë nje te vertet prekese.Vetem nje mike si ti ka ditur dhe 
ka dashur te me tregoj sekrete e saj..Vetem nje mike  si ti ka dashur gjith 
te miren mem pa te lumtur.M7in t1in te ketij viti kjo dat nuk do te harrohet
 
Sepse jeta e shoqes teme perfunndohet…Boren ti e pelqeje deshiroje te luaj
me tash varri yt esht mbuluar dhe trupi yt i njoh esht nen te.Ne klas ishe 
gazmore,humor kendoje bukur me ate ze te gjith te kishin lakmi dhe 
deshironim te bashkangjitemi  ty.Më kujtohet dita e fundit e gjyumvjetorit 
te par,me peqfoje me mall por un ndjenja diqka thell ne zemmer dhe ne
meendjen time se ti nuk do te mbetesh edhe per disa koh gjall asnjeher 
me par sikur at dit nuk ipershendetje te gjith,ndoshta ti e ndjeja se ne
mesin ton nuk do te jesh por zemrat tona pergjithmon.Tash jeta e nenes
tende nuk paska kuptim pa ty buza ju ka thar pa te puth ty e ti shoh duke
shendritur ata dy sy zemra i ka plasur eshte duke vuajajtur me lot ne sy
 
Se ti nuk do te jesh kurr me pran saj dhe dora e saj nuk do te ledhatoj 
me ty….. Por jeta per te duhet te vazhdoj e mos ta kthen koken mbrapa
e kaluara do te shkatrroj..Gjithmon ne zemrat tona Medina shoqja ime..
 
Valbone R-Vilanci-25.06.2012-Vushtrri.