Sallate e shpejt dhe mjaft e shijshme

Perberesit:
2 patate mesatare
300 g spinaq
200 g kerpudha (te fresketa ose te konservuara)
200 ml pana 1 filxhan kafe majonez kripe dhe erza sipas deshires

Pergatitja:
I ziejme patatet e prera ne kubike dhe i leme te kullohen dhe ftohen.Spinaqi pastrohet grihet dhe fergohet me pak vaj per 10 minuta.E ftohim edhe spinaqin.Kepurdhat i fergojm ne pak vak.

Ne nje ene te thelle i perziejme patatet, spinaqin, kepurdhat, panen, majonezin, kripen dhe erezat dhe e fusim ne frigorifer per te qendruar se paku 1 ore.Mbi te hedhim karrota te grira holle apo fije kackavalli ose djath i bardh.Ju befte mire/kuzhina.al