Rtv Pendimi

Rrjedhin detajet e Huawei P8

Së fundmi është thënë se Huawei P8 do të zyrtarizohet më 15 prill, ndërsa tani me sa duket kanë rrjedh edhe disa detaje për telefonin e ri të kompanisë kineze.

Tani, disa nga karakteristikat e Huawei P8 janë paraqitur online, dhe sipas tyre thuhet se telefoni do ta ofrojë ekranin me 5.2 inç në Full HD me 1920 x 1080 piksel.

Procesori i P8 do të jetë Kirin 930, ndërsa telefoni pritet të sjell edhe dy kamera me 13MP, plus baterinë me 2600 mAh.

Pajisja e re mobile e Huawei thuhet se do të vijë me dizajn nga qeramika, ndërsa trupi i telefonit pritet të jetë më i hollë se iPhone 6 me 6.9mm. Siç thuhet, modeli i ri Huawei P8 do të jetë 6mm i hollë.

Huawei P8 do të shitet për një çmim të përafërt me 480 dollarë, ndërsa detajet tjera do të zyrtarizohen gjatë debutimit të tij në muajin prill. (Telegrafi)

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH