Radio Pendimi po fillon…

Radio Pendimi 
Eselam alejkum Radio Pendimi po fillon
me vemendje te gjithe njerezit po e degjojn 
emisione te bukura dhe plot ilahi
keto mund ti gjeni vetem te radio pendimi 
radio pendimi qe zemrat ti qeteson 
hoxhallare te ndryshem ai i fton 
me ligjeratat e tyre gjera te reja na mesojn
ne rrugen e drejte neve po na cojne
Radio pendimi Allahu ta shperblefte
shume njerez jane udhezuar ne rruge te drejte
une jam nje nga njerezit qe nga radio jam udhezuar
tani ne islam jam me shume e forcuar
sa me shume radio pendimin ne e degjojm 
aq me shume imanin ata neve na e shtojn 
radio pendimi ka emsjone per te rritur dhe per femije 
degjojeni sepse shume ju ben dobi
Radio Pendimi e cila zemrat ua qeteson
rrin 24 ore hapur dhe kurre nuk pushon
Radio pendimi ti je me e mira
ty te don e gjithe njerezia
Je radio numer 1 ne bote 
ty asnje radio ste zevendeson dot