QYFTE

1/2kg mish te blum
2 1/2 kep, i blun mire,
krip, biber te zi, biber me fara, biber te kuq, veget, pak sod buke 
2 lug miell,
1pjes buk e ul ne uje, e shtrydh dhe e qet ne perberje
pak hudher
te gjitha keto i perzien mire me dore per 10 min, i ven ne frigorifer te qendrojne nje nate.
te nesermen i fergon me pak vaj apo ne skare.