Rtv Pendimi

Qofte prej patateve

 

Materiali dhe përgatitja: 
Zihen disa patate, por jo plotësisht dhe pasi të ftohen rendohen në rende. Pastaj patateve i shtohen 2-3 lugë miell, 1-2 ve, djathë i ndrydhur, 1 qepë e imtësuar mirë, të cilat me parë janë fërguar pak në vaj, 1 karrotë të grimtësuar dhe të fërguar në vaj dhe magdanoz. Pasi të bashkohen më patatet dhe iu është dhënë forma fërgohen në vaj.

 

pertymoter.net

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH