Qofte me perime

artikuj

Përbërësit:

2-qepë,
1-spec të kuq,
1-karote të grirë,
1-domate,
2-veze,
1-filxhanë   qumësht,
majdanoz dhe miell .

Përgatitja:

Grijmë imët te gjithë përbërësit dhe i hedhim ne një tas. Shtojmë vezët dhe qumështin,me pas hedhim miellin pak nga pak gjer sa masa mos te ngjitë me neper duar. E bëjmë ne forma dhe i skuqim ne vaj te bollshëm. Nuk i bëjmë shumë te trasha se fryhen vete ne skuqje e sipër.Ju befte mire.nga Mesazhi.com