Rtv Pendimi

Patate të pjekura me jogurt

Patate të pjekura me jogurt

Shija e përzierjes së jogurtit freskues dhe erëzave pikante do t’ju lërë pa fjalë

Përbërësit:

– 4-5 patate të mëdha,
– 2 lugë vaj,
– 2 lugë jogurt të dendur,
– 1 lugë të vogël kripë,
– ¼ e lugës piper apo spec djegës,
– gjysmë luge të vogël mentë,
– gjysmë luge të vogël temjan.

Përgatitja:

1. Qëroni patatet, pritni në feta dhe qitni sipër jogurtin e përzier me erëza.

2. Piqni në tepsi të lyer me letër për pjekje, piqeni rreth 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradësh Celsius.

Ju bëftë mirë!

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH