Patate me mish Gjeli

Mish nga kofsha e gjelit
3-4 Patate
1 qepe
2 domate
2 karota
Gjysem spec i kuq
Gjysem rrenj selino
100 ml vaj ulliri
Krip Piper Pak rigon
Leng i nje limoni

Mishin e marinojm Me krip Piper limon e Pak vaj ulliri e vondosim ne fure per 30 min i hedhim Dhe 1/2 gote uje
Perimet i presim i hedhim erzat Dhe vaj ulliri i trazojm mire Qe Ti marim erzat mire Dhe i vendosim ne tave.Mishi Qe eshte gjysem i pjekur e vendosim lart perimeve.E mbulojm me leter Alumin Dhe e vendosim ne fure per 1 ore ne 200C. Pak para Se Te jete gati heqim letren alumin Qe Te mari Pak ngjyre.
Ju befte mire!! /kuzhina.al