Omelete ne furre

Perberesit:
5 Veze.
1/2 Filxhan caji qumesht.
1 Luge supe mjell te zakonshem.
1/2 djathe te verdhe .
3 salcice.( Mund te perdorni dhe sallam sipsas oreksit tuaj)
1/2 Filxhan kerpudha te grira vogel.
1 Luge supe kecap (salca qe perdoret ne sanduica).
1 Luge supe mustarde.

Pergatitja:
Parngrohim furen ne 200 gr C ,
Rahim qumeshtin me vezet per pak ,me pas shtojme te gjithe perbersit me lart,i perzjejme mire.

Ne nje tepsi te lyer me vaj ,shtrojme mases e pergatitur.

Pjekja ne fure te parngrohur ne 200gr c per 25 minuta. Ju befte mire