Kek me mente dhe cokollate

Perberesit:
370 gr miell ,
150 gr sheqer ,
150 gr pije menteje ,
50 gr miell kokosi ,
120 gr gjalp te shkrire ,
100 gr cokollate ,
3 veze ,
120 gr kos natyral ,
1 pako pluhur embelsirash ,
50 gr nutella ,
50 gr arra te shtypura.
Pergatitja:
Hedhim te gjithe perberesit ne nje ene dhe i perziejme me mikser, me pas i hedhim cokollaten te prere ne copa, i perziejme dhe masen e hedhim ne tepsi te shtruar me leter kuzhine, e fusim ne furre, 180 ° per 35 – 40 mint, e provojme me kunj dhembesh nese ka kulluar, me pas e heqim nga furra, e lem te ftohet, e vendosim ne pjate embelsirash dhe e lyejm siper me nutella dhe e zbukurojme me arra te grira. Ju befte mire/kuzhina.al