Nena ime e dashur

Nena ime e dashur, 9 muaj ne barkun tende jetova, u kujdese mos me lendosh u kujdese meshum se syt e tu, vetem te jem shendosh, me linde u gzove shum me ardhjen time ne kete jet, nene aromen tende te kenshme spari her e ndjeva,, fytyren tende te bukur spari her e shikova, me ty e msova busqeshjen e par spari her fjalen nene e thash, me busqeshje xhdo ditt,, gjdo nate kalove pa gjum per mua, me rite me shum mundime mora hapet ne kete jet me ndihmen e All-llahut dhe me mundin tende nene, por sot ti nene nuk te njoh si nene, zeri im po ngrite mbi ty , ste flas me butsi, te busqeshi shum rall, kam haruar ditet e gzimit e me buzqeshjen tende qe u rita,, netet pa gjum si kalove tan ata vite mundin qe e dhae, por un tash te merziti çdo dit, shum pak koh kaloj me ty, nje dit me.kapi nje semundje kisha zjar,, kush tjeter u djeg meshum sesa ti moj nene kush me kshiri tjeter per veç ti moj nene u kujdese per mua perseri moj.nene edhe pse nuke meritoja por ti nene e vleshme gjithmon ke meshir e dhimbje per femijun tende, me fal oj nena ime qe po larona nga ty aroma ytee e kenshme asnjeher slargohet nga un te dua shum moj nene emri yt ika veq 4 shkronja por vler kan meshum se krejt bota Nene.