248729_mafini-thumb_ls-780x439

Muffins proteinash pa miell: Nëse jeni në dietë, ky është vakti i duhur për ju

Të thjeshta dhe të shijshme!

Përbërësit:

– 6 vezë;
– 200 gr djathë pa yndyrë;
– 100 grizë misri;
– 10 gr. pluhur për ëmbëlsira;
– kripë;
– 2 gr hudhër pluhur.

Përgatitja:

Rrihni vezët, djathin e grizin, kripën dhe erëzat sipas dëshirës.

Hidhni pluhur për ëmbëlsira dhe derdhni në kallëpe silikoni.

Ju duhet të keni rreth 12 copë.

Piqni në një furrë të ngrohur për 15-20 minuta në 200 Celsius

Shijojini, – transmeton Telegrafi.