Misri i shijshëm i fërguar në mënyrë të re! (Video)

Për të gjithë adhuruesit e verës dhe skarës, një recetë me të cilën vërtet do të kënaqen.

Përbërësit:

▪ 2 misra shtalb,
▪ 1 lugë majonezë,
▪ lëng nga gjysmë limete,
▪ ½ lugë të vogël çili pluhur,
▪ 1 lugë parmezan të grirë.

Përgatitja:

Hiqni fletët e misrit, ndani penjtë (mëndafshin) e misrit dhe sërish mbështillni në fletë. Të gjitha qitni në ujë të ftohtë të qëndrojnë 10 minuta. Pastaj misrat nxirrni nga uji dhe qitni në rrjetën e skarës 15 minuta.

Pasi kalimit të 15 minutave, hiqni fletët nga misri qitni sërish që të piqen edhe 10 minuta.

Në një enë qitni majonezë dhe lëng limete, të gjitha përzieni dhe pastaj lyeni sipër misrat.

Pas kësaj qitni pak çili spec të bluar dhe parmezanin e grirë.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

Vlera nutritive:

Kalori: 154,
Proteina: 5 gramë,
Karbohidrate: 19 gramë,
Fibra: 2 gramë,
Yndyrë: 9 gramë