Mish qingji me karrota ne furre

Perberesit:
500- 1 kg mish qingji,,
2- karrota,,
2- domate,,
2-gota uje,
1-filxk kafeje me vaj,,
piper,rigon..

Pergatitja:
Marim mishin e vejme ne nje tas te madh dhe shtojme,karrotat te qeruara dhe te prera ne copa mesatate,,domaten te prera ne feta,vajin dhe erezat..

I perziejme mire dhe i veme ne tepsi, u shtojme dhe dy gota uje,i mbulojme me leter alumini dhe i pjekim,ne 250gr,per rreth 1,30-2 ore. Ju befte mire/kuzhina.al