Makarona me domate te fresketa e borzilok

Per dy persona:
200gr mak,
1 domate e madhe per sallate ose 10-15 kokrra domate te vogla,
vaj ulliri,
10 gjethe borzilok,
kripe,
1 thelb hudher,
djath i bardhe ose gjize e thate.

Si fillim presim domatet ne copa mesatare,hudhrene ndajme ne dysh,5-6 gjethe borzilok i copetojme,pak vaj e kripe dhe i leme per gjysem ore ne frigorifer qe te marin shije me mire.Zjejme makaronat i kullojme mire dhe i perziejme me domatet,ne pjate shtojme prape pak vaj,borzilokun tjeter e djath te bardhe ose gjize te thate.Ju befte mire/kuzhina.al