Largoni erën e keqe të gojes me kripë himalaje!

Pastroni gojën tuaj me kripë himalaje! Lamtumirë aromës së keqe të gojës.

Receta tradicionale tibetiane
Kjo recetë do t’ju ndihmojë të shkatërroni pllakën dentare, të neutralizojë aromën e pakëndshme të gojës si dhe t’i bëjë dhëmbët tuaj të fortë dhe të bardhë.

Duhet vetëm të ndiqni hapat e mëposhtëm:

1.Miksoni një lugë gjelle kripë Himalaje me një gjysmë gotë ujë (të cilin e keni zier më parë).

2. Përziejini mirë derisa të shkrihet plotësisht.

3.Hiqeni shkumën e krijuar në sipërfaqe të përzierjes.

4. Hidheni përzierjen në një kuti të pastër dhe lani me të dhëmbët si zakonisht. Përdoreni me furçë si një pastë normale, duke e zëvendësuar atë.

Kur të filloni të ndiqni këtë trajtim të fuqishëm dentar, do të vini re se dhëmbët tuaj do të bëhen gjithnjë e më të bardhë dhe të fortë.

Lloji i kripës me të cilën përgatitet ky ilaç i fuqishëm në shtëpi për dhëmbët mund të krijojë ndjeshmëri në pllakën dentare, por nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni.

Kjo pastë e kripur do të kujdeset për shkatërrimin e të gjitha baktereve dhe toksinave të dhëmbëve./Mesazhi/